Service Inclusive

Siz Sadece Sürüşe Odaklanın. Gerisini Biz Hallederiz.

BMW Service Inclusive Sistemi, BMW'nizin aldığı hizmetleri bir adım öteye taşır. Size uygun bir BMW Service Inclusive paketi sayesinde, bakım maliyetleri konusunda endişelenmek tarih oluyor. Önceden satın alınan paket kapsamında, BMW'nizin ilgili süre / kilometre sınırları içerisindeki bakımı, dünyanın her yerinde bu sisteme tabi olan BMW Yetkili Servisleri tarafından yapılır. Böylelikle BMW'niz BMW Yetkili Servisleri’nin ve Orijinal BMW Parçaları’nın mükemmel kalitesinden mahrum kalmamış olur.

 Joy Card

JOY Card ile birlikteyiz.

Borusan Otomotiv Yetkili Servisleri’nde, üstün ve titiz satış sonrası hizmetleri ve güvene dayalı işbirliği anlayışı JOY card ile pekiştiriliyor. JOY Card başvurusu yaparak servis devamlılık programımıza otomobilinizi üye yapabilirsiniz. JOY Card, 2 yaşını doldurmuş* BMW otomobillerine servis hizmetleri sonrası ödemelerinde; otomobil yaşına göre değişen oranlarda anında servis devamlılık indirimi sağlıyor.

*JOY Card avantajlarından yararlanabilmeniz için otomobilinizin tescil tarihinden JOY Card başvuru tarihinize kadar geçen sürenin 2 yılı geçmesi gereklidir. Otomobilinizi kullanılmış olarak aldıysanız JOY Card başvurusu yapabilmeniz için Yetkili Servislerimize başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

 Uzatılmış Garanti Paketi

Sürüş keyfinizin Devamı için.

Uzatılmış Garanti Paketi, Borusan Otomotiv tarafından Uzatılmış Garanti Paketi ve Servis Belgesinde belirtilen koşullara tabi olarak sağlanan ticari bir garantidir. Uzatılmış Garanti Paketi, bazı istisnai durumlar dışında tüm mekanik ve elektrik aksamın çalışabilirliğini kapsamaktadır. 5 yaşını ve 100.000 km'yi aşmamış tüm BMW otomobillere sunulmaktadır.

 CBS

Mükemmel kombinasyon.

BMW Şartlara Bağlı Servis (CBS) Şartlara Bağlı Servis (CBS), aşınan parçaları, yağ seviyesini ve kilometreyi takip eden yenilikçi bir bakım konseptidir. Bu kapsamda aracınız, sadece ihtiyaç olduğunda gerekli uyarıları size yaparak, ilave masraflara ve zaman kaybına engel olur. CBS göstergeleri, periyodik olarak değişimi gereken bakım parçalarıyla ilgili verileri düzenli olarak değerlendirerek bir sonraki servis ziyaretiniz hakkında sizi bilgilendirir. Bu sistem kapsamında, karşılaşabileceğiniz muhtemel ikaz çeşitlerini aşağıda sizler için listeledik.


Motor Yağı Servisi
Normal Durum
 • Motor yağı ve yağ filtresi değişimi
 • El freni fonksiyon kontrolü
 • Hava filtresi ve yakıt filtresinin düzenli aralıklarla değişimi (değişim sıklığı modele göre farklılık göstermektedir.)
 • Mikro filtre (klima polen filtresi) kontrolü, gerekli ise değişimi
 • Tüm ikaz uyarılarının kontrolü
 • Servis uyarı göstergelerinin sıfırlanması
 • Düzenli yağ değişimi, motor parçalarınızın ömrünü uzatırken, filtrelerin değişimi ise yakıt tasarrufu sağlayacaktır.
Servis Gerekli
Servis Geçmiş
Ön Freni Servisi
Normal Durum
 • Fren balataları ve ikaz kablolarının kontrolü, gerekli ise değişimi
 • Fren disklerinin yüzey ve kalınlık kontrolü, gerekli ise değişimi
 • Servis uyarı göstergelerinin sıfırlanması
 • Frenlerin düzenli bakımı, yüksek performans ve güvenliğin sürekliliği için büyük önem taşımaktadır.
Servis Gerekli
Servis Geçmiş
Arka Freni Servisi
Normal Durum
 • Fren balataları ve ikaz kablolarının kontrolü, gerekli ise değişimi
 • Fren disklerinin yüzey ve kalınlık kontrolü, gerekli ise değişimi
 • Servis uyarı göstergelerinin sıfırlanması
 • Frenlerin düzenli bakımı, yüksek performans ve güvenliğin sürekliliği için büyük önem taşımaktadır.
Servis Gerekli
Servis Geçmiş
Fren Hidroliği Servisi
Normal Durum
 • Fren hidrolik yağının değişimi
 • Servis göstergesinin, atölye yönetmeliğine göre sıfırlanması
 • Fren hidrolik yağının düzenli değişimi, ABS sistemindeki parçaların aşınmasını önleyerek, fren performansının en yüksek seviyede kalmasını sağlar
 • Frenlerin düzenli bakımı, yüksek performans ve güvenliğin sürekliliği için büyük önem taşımaktadır.
Servis Gerekli
Servis Geçmiş
Araç Kontrol Servisi
Normal Durum
 • Lastikler, yürüyen aksam ve amortisörler
 • Elektrik, aydınlatma sistemi, akü ve farlar
 • Fren sistemi ve tüm bağlantıları
 • Emniyet kemerleri ve mekanizmaları
 • Soğutma sıvısı seviye ve yoğunluğu
 • Direksiyon sistemi parçaları ve yağ haznesi
 • Dış yüzeyde olası korozyon ve hasarlar
 • Aracın yukarıdaki maddeleri kapsayan genel kontrollerinin yapılması.
Servis Gerekli
Servis Geçmiş
Araç Muayenesi
Normal Durum
 • Periyodik araç muayenesi kapsamında gerekli bakım ve kontrollerin yapılması
Servis Gerekli
Servis Geçmiş
Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü
Normal Durum
 • Periyodik olarak egzoz gazı emisyon ölçümünün yapılması.
Servis Gerekli
Servis Geçmiş
 Arıza İkazları
 
Ne Yapılması Gerekir?
Hava Yastığı Uyarısı Hava yastığı uyarısı. Koltuğu mümkünse kullanmayın. En yakın yetkili serviste sorunu kontrol ettirin.
Hava Yastığı Arızası Hava yastığı uyarısı. Koltuğu mümkünse kullanmayın. En yakın yetkili serviste sorunu kontrol ettirin.
Emniyet Kemeri İkazı Emniyet kemerini takın.
KontrolSistemleri Hatası Dikkatli kullanın. Fren ve sürüş kontrol sistemleri hatası. Orta hızda seyredin ve sert frenlemeden kaçının. En yakın yetkili serviste sorunu kontrol ettirin.
Gül-Al Otomotiv Yanmayan Ampül Uyarısı Yanmayan ampül arızası. En yakın yetkili serviste sorunu kontrol ettirin.
Akü Seviyesi Çok Düşük Sürüş sırasında ya da takviye kablosuyla şarj edin. Otomatik elektrik sistemi kapanmak üzere!
Akü Şarj Boş Alternatör arızası. Akü boş. Gereksiz elektrik yükünü kapatın. En yakın yetkili serviste sorunu kontrol ettirin.
Soğutma Sıvısı Seviyesi Çok Düşük Motor soğutma sıvısı seviyesi çok düşük. Motora hasar verme riski taşıyor. İlk fırsatta sıvıyı yenileyin (bkz. Kullanım Kılavuzu). Dikkat: Motor hararet yapabilir.
Şanzıman Arızası Dikkatli sürün. Şanzıman arızası. Acil durum programı devrede. P, R, N, D vitesleri (ileri viteslerden sadece 3. ve 5. vites) çalışır. Frensiz vites geçişi yapılabilir. Şanzıman geri vitese geçmeyebilir. Düşük ivmelenme uyarısı. Dikkatli sürün. En yakın yetkili serviste sorunu kontrol ettirin.
Soğutma Sıvısı Seviyesi Çok Düşük Dikkatli sürün. Şanzıman arızası. Acil durum programı devrede. Şanzıman geri vitese geçmeyebilir. Düşük ivmelenme. Dikkatli sürün. En yakın yetkili serviste sorunu kontrol ettirin.
Park Sensörü Arızası Park sensörü devre dışı. En yakın yetkili servis te sorunu kontrol ettirin.
Silecek Sıvısı Seviyesi Çok Düşük Silecek sıvısı bitmek üzere. İlk fırsatta silecek sıvısı deposunu doldurun (bkz. Kullanım Kılavuzu).
Motor Yağ Basıncı Hatası Motoru dikkatle durdurun. Motor yağ basıncı çok düşük. Motora hasar verebilir. Kontağı kapatın. Sürüşe Devam edemezsiniz. En yakın yetkili servis ile temasa geçin.
Motor Problemi Dikkatli sürün. Daha fazla motor yükü katalizöre zarar verebilir. Düşük hızda seyre Devam edin. En yakın yetkili serviste sorunu kontrol ettirin.
Motor Arızası Dikkatle durdurun. Sürüşe Devam etmeniz motora hasar verebilir. Aracı durdurun ve kontağı kapatın. En yakın yetkili servis ile temasa geçin.
Isıtma Bujisi Arızası Isıtma bujisi arızalı. En yakın yetkili servis ile temasa geçin.
Lastik İkazı Devre Dışı Lastik durumu göstergesi çalışmıyor. En yakın yetkili serviste sorunu kontrol ettirin.
Lastik İkazı Lastik patlak. Dikkatle durun. Kullanım Kılavuzu’ndaki lastik değiştirme talimatlarını uygulayın. Runflat lastikler, belirli bir mesafe boyunca maksimum 80km/s hızla yola Devam etmenizi sağlar (bkz. Kullanım Kılavuzu). En yakın yetkili serviste lastiklerinizi kontrol ettirin.
Aktif Direksiyon Devre Dışı DışıDireksiyon mekanizmasının davranışı değişti. Direksiyon açısından kaynaklı olabilir. Sürüşe Devam edebilirsiniz. Dikkatli kullanın.
Elektrikli Direksiyon Kilidi (ELV) Bloke Direksiyonu çevirin. Elektrikli Direksiyon Kilidi (ELV) motorun çalışmasını engelliyor. Motoru çalıştırmak için direksiyonu çevirin.
Elektrikli Direksiyon Kilidi (ELV) Motoru durdurmayın. Elektrikli direksiyon kilidinde arıza var. Eğer kontağı kapatırsanız ELV tekrar serbest kalmayacak. Motorunuz çalışıyorsa durdurmayın. Otomobili tekrar çalıştıramayabilirsiniz.