Servis İş Akışı

 1. Randevu Alınması : (Önceden Rezervasyon)
Servis öncesinde Servis Kabul Sorumlusu ile temasa geçerek randevu almanız, servisimizin size daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmasına olanak tanır. Müşterinin arzusuna göre müşteri ve atölye için uygun bir tarih kararlaştırılır. Başarılı bir randevu uygulaması için ön iş emri açılarak müşteri ve araç bilgilerin eksiksiz, hatta mümkün olan en fazla detayla kaydedilir. Ön iş emrine aşağıdaki bilgilerin kaydedilmesi, işlerin düzgün işlemesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından önemlidir:
Müşterinin adı
Aracın tipi
Yaptığı kilometre
Gerekli hallerde kullanılmak üzere irtibat numarası
Arızanın tipi
Ek istekler
İstenilen tarih
Gerekli olacak atölye kaynakları
Randevu alırken zaman kaybınızı en aza indirgemek için ruhsat ve aracınızın km bilgisini hazır bulundurmanızda yarar vardır.
Randevunuza gecikmeniz veya gelememe durumunuz söz konusu olursa, “Servis Kabul” ile temasa geçerek, durumunuzu bildirmenizi rica ederiz
Not: Vale hizmet talebiniz olduğu taktirde, aracınız adresinizden alınarak, Bakım / Onarım sonrası yine adresinize teslim edilecektir.
 2. Servis Kabul / Aktif Araç Kabul
Servis Danışmanı’nız ile aracınızın başında bakım ile onarım taleplerinizi veya şikâyetlerinizi aktardığınız “birebir” servis görüşmesine “Araç Kabul” hizmeti denir. Bu esnada iş emri üzerinde bakım ve onarım talepleriniz ve şikâyetleriniz kayıt altına alınır.
Araç üzerindeki aksesuar, şahsi eşya ve yakıt miktarı bilgilerinin iş emrine kaydedilmesinden servisimiz sorumlu olup, iş emrini kontrol etmenizi rica ederiz.
Servis Danışmanı’na vereceğiniz her ek bilgi (yapılan eski işlemler dahil), aracınızdaki arızanın hızlı bir şekilde giderilmesine katkıda bulunacağı gibi, ciddi arızalara yol açabilecek sorunların önceden tespitini de kolaylaştırır. Servis Danışmanı ile birlikte şikâyetiniz veya talebiniz dışında, araç üzerinde ilave kontrollerin yapılmasına “Aktif Araç Kabul” hizmeti denir. Tespit sonrası, olası onarımlara onayınıza istinaden sürüş güvenliğiniz garanti altına alınır, aracınızın uzun ve ekonomik kullanım şartları sağlanır.
Araçların bakım ve onarımı esnasında sizin güvenliğinizi tehlikeye atmamak, atölye çalışanlarımızın ise verimliliğini düşürmemek için, atölye içerisine girilmemesini tavsiye ederiz. Araç Kabul sürecinin sonunda, tahmini tutar ve teslim zamanını öğrenebilirsiniz.
 3. Bakım/Onarım
Kabulün yapılmasının ardından randevu aşamasında sizin aracınıza rezerve edilen teknisyenimiz aracınızı servise alarak gerekli işlemlere başlayacaktır. Bu arada siz beklemek isterseniz müşteri salonumuzda çay - kahvenizi yudumlarken servise bakan pencereden de aracınızı izleyebilirsiniz. Bakım / Onarım aşamasında ekstra belirlenen arızalar ve maliyetleri size bildirilerek onay istenecek, onayınız sonrası gerekli işlemlere devam edilecektir.
 4. Araç Teslimatı
Servis, aracınızı teslim etmeden önce son kontrol işleminden geçirir. Son kontrolde, aracınızda iş emrinde mutabık kalınan servis işlemlerinin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine bakılırken, aracınızın sürüş güvenliği genel kontrolü de yapılır.
Aracınızı servis atölyesinden teslim alan Servis Danışmanı’nız, iş emrine uygun olarak gerçekleştirilen işlemler hakkında size bilgi verir, kesilecek hizmet faturası ile ilgili detayları aktarır. Bu esnada aracınızı kontrol etmenizi, memnun kalmadığınız veya açıklanmasını istediğiniz durumları bildirmenizi rica ederiz. Servis Danışmanı’nız onayınızdan sonra fatura belgesi işlemleri için sizi vezneye yönlendirecektir.
Garanti kapsamı dışındaki onarımlarda değiştirilen yedek parçalar, servis işlemi sonrasında size teslim edilir. Teslim alınmayan parçalar 7 gün sonra imha edilir. Garanti kapsamında yapılan işlemlerde ise değişen yedek parçaları arzu ederseniz görebilirsiniz.
Servis kabul, servis işlemleri ve servis hizmeti esnasında veya sonrasında oluşan her türlü memnuniyetsizliğiniz ve önerileriniz için her yetkili servisimizde bulunan Müşteri İlişkileri Sorumlusu ile temasa geçebilirsiniz.
Satış Sonrası Hizmetler organizasyonumuz Müşteri İlişkileri Yönetimi’ni online olarak işletmektedir. Müşteri İlişkileri Sorumlusu’na aktardığınız tüm memnuniyetsizlikler, öneriler ve yorumlar online sistemler üzerinden Gülal Otomotiv A.Ş tarafından takip edilebilmekte ve özenle değerlendirilmektedir.